Martin Hoblík pracuje ako dobrovoľník v Oravskom centre mládeže v Ústi nad Priehradou. Pomáha nielen pri základnej prevádzke centra, ale predovšetkým je „anjelom strážnym“ mladým závislým chalanom, ktorí sa v centre pripravujú na liečenie v Komunite Cenacolo v Medžugorí. Sám bol niekoľko rokov ako dobrovoľník v tejto komunite a po svojom návrate pred 3 rokmi začal pracovať  pre závislých mladých ľudí. Pred viac ako rokom sa však rozhodol odísť z práce a ako dobrovoľník pomôcť v centre pri príprave chalanov – a to aj za tú cenu, že bude bez pravidelného príjmu. Stal sa nezamestnaným, ktorý nie žeby nechcel pracovať, alebo nemal kde. Prišiel robiť dobrovoľníka, lebo je to potrebné za chlieb a strechu nad hlavou.

Je dobrovoľníkom na plný úväzok – 24 hodín 7 dní v týždni. Býva v centre (jeho rodina je v Trnave) a celý deň sprevádza chalana, či už pri práci alebo vo voľnom čase. Martin je doslova počas pobytu chalana v centre jeho anjelom strážnym, ktorého úlohou je nielen strážiť chalana, ale predovšetkým dať mu skúsenosť nezištnej lásky, ktorá nie je obchodom, ktorá vie „všetko vydržať“ a ktorá pomaly uzdravuje ranené srdcia. Jeho služba je náročná predovšetkým „duševne“ To je podstata Martinovej dobrovoľníckej služby, ku ktorej sa pridáva jeho ochota vždy pomôcť vo všetkom, čo treba. Je človekom, ktorý sa naučil, že potreby ľudí okolo sú výzvou prekonávať seba a dávať sa druhým.

Martina Hoblíka nominovalo občianske združenie Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v kategórii rôznorodého rozvoja deti a mládeže.